23 czerwca 2016 w naszym Kościele miała miejsce Ogólnopolska konferencja naukowa "Historia, Kultura i piśmiennictwo Protestantów na Mazurach: od XVI do XXI wieku".

Prelegenci przedstawili referaty dotyczące spraw teologicznych, historycznych, językowych i innych. Ciekawa dyskusja dotykała wielu aspektów zawiłości historycznych i kulturowych Mazur. Nad całokształtem Konferencji czuwał prof. Ławski z Uniwersytetu w Białymstoku oraz prof. Chojnowski z Uniwersytetu w Olsztynie. W merytoryczne debaty wplecione zostały wspomnienia syna i córki pierwszego pastora naszej Parafii po II WŚ, ks. Edwarda Małłka: Adrzeja i Jadwigi.

 (zobacz program konferencji)

Konfrencję zakończył wspaniały koncert fortepianowy prof. Marata "Fortepianowe medytacje" z dziełami J.S. Bacha i F. Chopina w roli głównej.

Konferencję razem z nasza Parafią współorganizował Uniwersytet w Białymstoku, Muzeum Hitoryczne w Ełku, pod patronatem Bp dr Paricka Streiffa, Dziekana Wydziału Filologicznego UwB prof. Bogusława Nowowiejskiego i Prezydenta Miasta Ełk, Tomasza Andrukiewicza.

Kilka zdjęć>>galeria

konferencja

Brak komentarzy.