We wrześniu ruszają dyżury w naszym punkcie konsultacyjnym dla osób doświadczających przemocy w swoim życiu. "Latarnia" otwarta będzie we wtorki i czwartki w godzinach 15.00-17.00. Zapraszamy osoby, które borykają się z doświadczeniem przemocy, czy fizycznej, czy psychicznej, zarówno w domu, jak szkole, czy pracy. Zapraszamy również osoby chcące pomagać ofiarom przemocy, dowiedzieć się czegoś więcej o zjawisku przemocy i nauczyć się w porę reagować na sytuację w sąsiędztwie, w pracy i każdym innym otoczeniu. Zapraszamy tych, którzy nie radzą sobie z własną agresją i nie wiedzą, jak zmienić swój sposób regagowania, boją się utraty najbliżsyzch lub są w kryzysie rodzinnym. Zjawisko przemocy jest szerokie, dotyka wszystkich warstw społecznych, ale dobrą informacją jest fakt, że agresja nie jest naszym przeznaczeniem, że można wiele zmienić, że jest nadzieja na zmianę i uleczenie. Nie ignoruj przemocy, nie lekceważ, zgłoś się zanim jej cena będzie zbyt wysoka.

LATARNIA to punkt konsultacyjny dla wszystkich, którzy szukają zmiany i nadziei. Tak, jak podczas burzy na morzu, czy ocanie, latarnia pokazuję drogę ratunku i jest nadzieją na ocalenie życia, tak i nasz punkt konsultacyjny jest miejscem, gdzie chcemy dawać nadzieję na zmianę i lepsze życie. Życie bez przemocy.

W punkcie konsultacyjnym pełnić dyżury będą pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, specjalizujący się w pracy z osobami uwikłanymi w przemoc, oraz duszpasterze naszej Parafii.

Punkt powstał dzięki wsparciu finansowemu z budżetu Miasta Ełk oraz metodystycznej misji Connexio.

Zobacz galerię>>>

Brak komentarzy.