W Niedzielę Wieczności 26 listopada gościliśmy w naszej parafii ks. sup. Andrzeja Malickiego, który wygłosił kazanie na naszym nabożeństwie. Nabożeństwo wraz ks. Sup Andrzejem Malickim współprowadzili miejscowy pastor ks. Dariusz Zuber i pastorka z parafii w  Starych Juchach ks. Monika Zuber.

Niedziela Wieczności jako święto zostało ustanowione w Prusach w listopadzie 1816 roku dekretem gabinetowym i rozporządzeniem króla Fryderyka Wilhelma III i przyjęło się również w krajach ościennych, w tym w Polsce. Początkowo miało ono służyć wspomnieniu ofiar wojen napoleońskich, jednak później stało się uniwersalnym "świętem zmarłych" na obszarach znajdujących się pod panowaniem lub wpływem Prusów. Obecnie Niedziela Wieczności jest świętem obchodzonym w wielu parafiach naszego Kościoła oraz bratnich kościołach ewangelickich: reformowanym i luterańskim.

W trakcie nabożeństwa wspominaliśmy naszych bliskich i przyjaciół, którzy odeszli do wieczności oraz dziękowaliśmy Bogu za ich życie i wspólne chwile, jakie mogliśmy razem z nimi przeżyć. Po nabożeństwie odbyła się uroczysta agapa.

Wizyta ks. Sup. Andrzeja Malickiego było połączona również z wizytacją parafii ełckiej. Nasz gość zapoznał się z szeroką działalnością ewangelizacyjną, charytatywną, społeczną i kulturalną naszej parafii oraz obejrzał nowo wyremontowane przy wsparciu misji CONEXIO i Partnerskiej Parafii UMC w Plymouth pomieszczenia (nowa Sala Parafialna i salka dla dzieci) oraz wybudowany niedawno przy parafii ogólnodostępny plac zabaw dla dzieci. W trakcie wizyty ks. Malicki odwiedził również działający w budynku parafialnym Punkt Przedszkolny „Plastuś”.

Zobacz galerię zdjęć>>>  Niedziela Wieczności

Brak komentarzy.