Dwudziestego listopada br. świętowaliśmy Niedzielę Wieczności w naszej Parafii. W kalendarzu liturgicznym jest to jednocześnie Niedziela Chrystusa Króla i ostatnia niedziela roku liturgicznego, poprzedzająca pierwszą niedzielę Adwentu. Z tej okazji odwiedził nas Ks. Superintendent Andrzej Malicki, który wygłosił kazanie i współprowadził świąteczne nabożeństwo.

Niedziela Wieczności jako święto zostało ustanowione w Prusach w listopadzie 1816 roku dekretem gabinetowym i rozporządzeniem króla Fryderyka Wilhelma III i przyjęło się również w krajach ościennych, w tym w Polsce. Początkowo miało ono służyć wspomnieniu ofiar wojen, jednak później stało się uniwersalnym "świętem zmarłych" na obszarach znajdujących się pod panowaniem lub wpływem Prusów. Obecnie Niedziela Wieczności jest świętem obchodzonym w wielu parafiach naszego Kościoła oraz bratnich kościołach ewangelickich: reformowanym i luterańskim.

Zwierzchnik naszego Kościoła przy okazji swojej wizyty spotkał się w sobotę z naszą Radą Parafialną, by omówić bieżące sprawy dotyczące parafii Ełku, Starych Juch i Piętek. Spotkanie było wzajemnym uczeniem się patrzenia na nasz Kościół zarówno z perspektywy lokalnej, jak i całego kraju. Ks. sup. Adrzej Malicki uczestniczył w uroczystej Agapie po nabożeństwie, którą przygotowali wspólnie parafianie. Był to życzliwy czas budowania wzajemnych relacji.

Zobacz zdjęcia z nabożeństwa>>>

Brak komentarzy.