Przy naszej Parafii działa punkt informacyjno-konsultacyjny "Latarnia" dla osób uwikłanych w przemoc domową. Można skorzystać z porady, swobodnej rozmowy oraz otrzymać odpowiedź na swoje pytania.

Jeżeli jesteś świadkiem przemocy domowej, nie bądź obojetny/-a. Jeżeli doświadczasz przemocy emocjonalnej, fizycznej, ekonomicznej od swoich najbliższych, możesz uzyskać pomoc i wsparcie.

LATARNIA to punkt konsultacyjny dla wszystkich, którzy szukają zmiany i nadziei. Tak, jak podczas burzy na morzu, czy oceanie, latarnia pokazuję drogę ratunku i jest nadzieją na ocalenie życia, tak i nasz punkt konsultacyjny jest miejscem, gdzie chcemy dawać nadzieję na zmianę i lepsze życie. Życie bez przemocy.

W punkcie konsultacyjnym pełnią dyżury pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, specjalizujący się w pracy z osobami uwikłanymi w przemoc, oraz duszpasterze naszej Parafii.

Punkt powstał dzięki wsparciu finansowemu z budżetu Miasta Ełk oraz metodystycznej misji Connexio.

Zobacz galerię>>>

Zapraszamy we wtorki i czwartki w godz. 15.oo-17.oo.

Nasz punkt konsultacyjny współpracuje z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Ełku i Zespołem Interdyscyplinarnym ds. przemocy w rodzinie.

Węcej informacji dot. problemu przemocy w rodzinie: Niebieska Linia

Poradnia telefoniczna: 22 668 70 00 {pn-pt: 12-18.oo, so-ndz:10-16.oo}